İNŞAAT KALIP KİLİDİ KULLANMA KILAVUZU

Ürettiğimiz inşaat kalıp kilitleri kaynak mukavemeti,dişli tırnak sertlik değerleri,yay ve perçinlerin kopma mukavemetleri açısından kalite kontrolden geçirilerek kullanıma sunulmaktadır. Perçinler özel çelik malzemeden kopmaya mukavim olarak üretilir. Dişli tırnak sertlik değeri 57-59 HRC değerinde olup her sulama işlemde test edilerek rapor düzenlenmektedir.Kaynak darbe testi ile kaynak mukavemeti test edilmiştir.KULLANIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Kalıba dökülen betonun özgül ağırlığı hesap edilerek yeteri kadar kilit kullanılması gerekir.
(1 m3 betonun özgül ağırlığı 2000-2600 KG/m3)

Bir adet kilide gelecek yük, emniyet katsayısı da düşünülerek MAX 500 KG olarak hesap edilmelidir.

Kalıbı sabitlemek için kullanılan demir çubuklar için nervürlü demir TAVSİYE EDİLMEMEKTEDİR. Az bir ihtimalde olsa nervürden dolayı kaydırma yapmakta ve sertleştirilmiş dişleri kırmaktadır. Mümkünse az karbonlu yumuşak demir kullanılmalıdır.

Kalıpla kilit arasına konan latalar arasındaki mesafe minimum olmalıdır. Aksi halde kilitte deformasyonlar yaşanabilir.  (MAX 2 cm)

Kalıp bağlama esnasında kilitler özel sıkma aparatları ile eşit derecede sıkılmalı gelen yük eşit olarak dağıtılmalıdır. Aksi halde bazı kilitlere aşırı yüke maruz kalarak deformasyona uğrayabilir. 

NOT: BİR KOPYASININ  SON KULLANICIYA VERİLMESİ RİCA OLUNUR.        


© 2012 Nam Demir Eşya San. ve Tic. A.Ş. Tel: 0216 364 32 07
Faks: 0216 314 12 31
İmes Sanayi Sitesi E Blok 501/17.
Ümraniye-İstanbul